Wait when page loaded

Eseménynaptár

A 2019-20. tanév eseménynaptára       

Augusztus
08.21-23. Erőszakmentes kommunikáció – tantestületi továbbképzés
08.27. Alakuló értekezlet
08.27. Vezetőségi megbeszélés, tájékoztatás
08.30. Tanévnyitó értekezlet
Szeptember
09.02. Tanévnyitó ünnepély, Első tanítási nap, Tűz-, baleset- és katasztrófa védelmi oktatás, Tankönyvosztás
09.02. Munkaértekezlet, eseménynaptár összeállítása
09.03. Iskola bemutatása az óvodás szülők számára
09.14. Tanítás nélküli munkanap – Kútvölgy fesztivál – Kirchweih
09.16. Felsős munkaközösségi értekezlet
09.17. Alsós munkaközösségi értekezlet
09.20. Munkatervek elkészítése
09.23. Tantestületi értekezlet
09.28. Tanmenetek feltöltése
09.30. Magyar Népmese Napja (1-8. osztály) – Művelődési ház
09.30. Német munkaközösségi értekezlet
09.02-09.20. Szülői értekezletek
Október
10.05 Őszi kirándulás
10.07. Aradi vértanúk napja megemlékezés, rendhagyó történelem óra
10.07-10. Rákóczi kupa
10.11. DIFER mérésben résztvevő elsős tanulók körének meghatározása
10.01. Statisztika leadása
10.19. Tanítás nélküli munkanap –„Szüreti bál – Weinlesefest”
10.22. Okt. 23-i iskolai megemlékezés
10.22. Bolhapiac
10.23. Okt. 23-i községi megemlékezés
10.23. Munkaszüneti nap – Forradalom ünnepe
10.25. DIFER mérésben résztvevők létszámának jelentése
10.25. Pályaválasztási kiállítás Székesfehérvár – 8.oszt.
Őszi szünet: október 24-október 31. Első tanítási nap: november 4. (hétfő)
November
nov. 1. Munkaszüneti nap – Mindenszentek
nov. 8. Lehrpfad – Tarján (Tanösvény látogatása)
nov. 11. Márton napi szavalóverseny (Alcsútdoboz)
nov. 11. Márton napi lámpás felvonulás gyerekekkel és szüleikkel
nov. 13. Nyílt nap – bemutató órák alsó és felső tagozaton
nov. 21. Próbafelvételi 8. osztály
nov. 22. Országos OKÉV méréshez adatszolgáltatás
nov. 29. Az első osztályosok DIFER vizsgálatának elvégzése
nov. 29. Tanító látogatása az óvodai nagycsoportban
December
dec. 6. Mikulás délután alsó és felső tagozatnak DÖK
dec. 6. A tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára közvetlenül a központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézménybe.
dec. 7. Hársfadombi EXPO – projektnap
dec. 14. Luca napi vásár
dec. 20. Karácsonyi ünnepély – Christkindlspiel
Január
jan. 6. Dreikönigstag – Vízkereszt
jan. 8 – ápr. 24. A tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata
jan. 17. Beszélgetőkör – Svábok bejövetele Rendhagyó népismeret óra
jan. 17. K&H verseny 1. forduló beküldési határideje
jan. 18. Központi írásbeli felvételi vizsgák az érintett 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban.
jan. 19. A magyarországi németek elhurcolásának napja – megemlékezés osztálykeretben.
jan. 20. Országos német nyelvi verseny megrendezése
jan. 22. Magyar kultúra napja
jan. 23. Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban, továbbá a kilencedik évfolyamra
jan. 24. Az első félév vége
jan. 27. Osztályozó értekezlet
jan. 31. Az I. félév értékelésének kiadása, szülők tájékoztatása
Helyesírási területi verseny
Német nyelvű szavalóverseny
Nagycsoportos szülői értekezlet
„Spuri a suliba” program elindítása
Február
febr. 6. Értesítés a felvételi írásbeli eredményéről
febr. 10. Tantestületi értekezlet – az első félév értékelése
febr. 14-15. Farsang
febr. 15. Tanítás nélküli munkanap – Farsang
febr. 19. Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Felvételi Központnak. (A 6 és 8 évfolyamos gimnáziumba történő jelentkezésről a tanuló közvetlenül is megküldheti a jelentkezési lapot a gimnáziumnak, a tanulói adatlapot a Felvételi Központnak.)
febr. 21-23. 8. osztály kirándul
febr. 24 – márc.13. Szóbeli meghallgatások középiskolába jelentkezőknek
febr. 25. Húshagyó kedd – Krapfen backen
„Spuri a suliba” – Iskolára előkészítő foglalkozások óvodásoknak
Területi Kazinczy szépkiejtési verseny
Simonyi Zsigmond helyesírási verseny
Március
márc. 2-6. „Pénz7” Pénzügyi és vállalkozói témahét
márc. 6/20. Rendhagyó népismeret óra
márc. 13. Márc. 15-i műsor
márc. 16 Középfokú iskolák nyilvánosságra hozzák felvételi jegyzéküket
márc. 19. Kenguru matematika verseny
márc. 19-20. A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában.
márc. 23-27. Digitális témahét
márc. 25. Tanítás nélküli munkanap Országos német nyelvi verseny
Nyílt nap az ovis szülőknek
Óvodai szakmai nap
„Spuri a suliba” – Iskolára előkészítő foglalkozások óvodásoknak
K & H regionális forduló
Pázmándi területi szavalóverseny
Pangea matematikaverseny
Országos nyelvi verseny BUSCH
Április
ápr. 8. Húsvétváró délután (Tojásfestés, népi játékok)
ápr. 8. Költészet napja (ápr. 11.)
Tavaszi szünet Április 9 -17. Első tanítási nap: ápr. 20. (hétfő)
ápr. 20-24. Fenntarthatósági témahét
ápr. 24. Területi mese és mondamondó verseny
ápr. 24. Bendegúz tudásbajnokság megyei válogató
ápr. 25. Medve szabadtéri matek verseny
ápr. 30. Iskolai májusfa állítása
ápr. 30. Felvételi értesítés jelentkezőknek és iskoláknak
ápr. 20-30. KGYTK regionális verseny
Beíratás az általános iskolába 2020/21. tanévre
Óvónői látogatás
Rákóczi kupa focibajnokság
Területi Atlétika verseny
Területi játékos nyelvi verseny 3-4. osztály
Vajda János szavalóverseny
Május
máj. 1. Munkaszüneti nap – Munka ünnepe
máj. 2. Tanítás nélküli munkanap – Falunapok
máj. 11. KGYTK országos döntő
máj. 20. Idegen nyelvi mérés
máj.26 Névadó nap
máj. 27. OKÉV – Országos kompetenciamérés
máj. 29. Pünkösdölő
máj. 29. NETFIT eredmények feltöltési határideje
máj. 30. Bendegúz tudásbajnokság országos döntő
o. látogatása az óvodába
Német területi népismereti verseny
Országos próza- és mesemondó verseny
Ébredj tavasz versmondó nemzetközi verseny
K & H országos döntő
Június
jún.1. Munkaszüneti nap (Pünkösd)
jún.4. Nemzeti összetartozás napja
Vizsgák a felső tagozaton
Osztálykirándulások
jún. 16. Osztályozó értekezlet
jún. 15. Tanévzáró Suli – buli
jún. 20. Ballagás – tanévzáró
jún. 22. Tanévzáró értekezlet